Ghidon Carbon NEWMEN ADVANCED SL 31.8/25 760mmDescoperă ghidonul NEWMEN ADVANCED SL, creat din carbon UD de cea mai înaltă calitate, pentru performanță de top pe MTB. Proiectat pentru Cross Country, Marathon, Tour, Trail și All Mountain, acest ghidon combină o geometrie inovatoare cu un flex optim pentru confort și eficiență energetică.
Ghidonul oferă un backsweep de 8° și un upsweep de 8°, rezultate din teste extinse, asigurând o poziționare perfectă a brațelor - fie că ești rider de confort sau racer. Cu o lățime de 760mm și rise de 25mm, este ideal pentru o gamă largă de stiluri de pedalat.
Compatibil doar cu prinderi de 31.8mm, ghidonul poate fi scurtat cu până la 15mm pe fiecare parte, pentru o personalizare perfectă. Este finisat mat, cu logo-uri discrete gri pe fundal negru, și are o greutate redusă de doar 234g, fără limită de greutate pentru rider. Nu este compatibil cu barend-uri. Cuplul maxim de strângere recomandat este de 8 Nm pentru pipă și 1.5 Nm pentru manete de frână sau schimbător.
Beneficiază de confort sporit, poziție optimă a încheieturii și durabilitate pe termen lung, datorită materialelor premium și designului avansat.
- Material: Carbon UD
- Utilizare: Cross Country, Marathon, Tour, Trail, All Mountain
- Prindere: 31.8mm
- Lățime: 760mm
- Rise: 25mm
- Backsweep: 8°
- Upsweep: 8°
- Greutate: 234g
- Finisaj: Mat, negru cu logo gri